Download Bu Oyunları Kesinlikle Oynamayın [Oyunlardaki İslamafobi]
Bu Oyunları Kesinlikle Oynamayın [Oyunlardaki İslamafobi]
Bu Oyunları Kesinlikle Oynamayın [Oyunlardaki İslamafobi]
Yıllardır severek oynadığımız bilgisayar oyunlarının aslında İslam karşıtı olumsuz unsurlar barındırdığını, hatta İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu olabileceğine...
Yıllardır severek oynadığımız bilgisayar oyunlarının aslında İslam karşıtı olumsuz unsurlar barındırdığını, hatta İslam'a hakaret sayılabilecek görüntülerle dolu olabileceğine hiç düşündünüz mü?

Dünya genelinde milyonlarca kişinin oynadığı Counter Strike, Guitar Hero, Resident Evil ve Call of Duty gibi efsane oyunlarda karşımıza İslam'la ilgili kolay fark edilmeyecek öylesine ilginç detaylar çıkıyor ki şaşırmamak gerçekten elde değil.

1-Call of Duty
Seri bazlı düşünüldüğünde, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük oyun serisi haline gelen Call Of Duty'de harabe bir evin tuvaletinde, kirli bir klozetin tam üstünde hadis-i şerif ile bezeli olan bir çerçeve asılı olduğu tespit edildi. Oyun firmasına giden şikayetler üzerine kaldırılan görsel yerine siyah renk bir çerçeve konuldu.

2-Serious Sam
Dünyayı canavarlardan koruma üzerine kurulu oyunda yaratıklar, Hz. Ali'nin kabrinden türemektedir. Bu sebeple ağır silahlarla Hz. Ali'nin kabrine saldırı içeren bir oyundur.

3-Muslim Massacre
Oyun çarşaflı kadınlar ve sakallı adamları öldürme üzerine kuruludur. Oyun sonunda Hz. Muhammed'in öldürülmesi isteniyor

4-MINARETT ATTACK
Oyunda dağların hemen önünde kiliseleriyle sakin bir İsviçre şehri vardır. Ancak 'başlat' komutunu verir vermez yerden şehri işgal edecek biçimde minareler yükselmektedir. Oyuncu ne kadar minare ya da müezzin vurursa o kadar puan almaktadır. Vurulamayan müezzinler, oyunu kaybetmiş olmanın bir getirisi olarak durmadan ezan okumaktadırlar.

5-COUNTER STRIKE
Dünyaca ünlü asker terörist çatışmasına dayalı keskin nişancı oyunu Counter Strike'da teröristler yaralanırken ya da ölürken 'Allahu Ekber' ve 'La ilahe illallah' çığlıkları atıyordu. İslam dünyasının yoğun tepkisi üzerine oyun kurucular tarafından oyuna güncelleme getirilerek ses efektleri oyundan çıkarıldı.
Show more
Loading...
You are about to download a video in MP4 format.
If you'd like to adjust the format or resolution, just select it here
Download
Download has already started, please wait 10 Seconds
Youtube Vimeo Metacafe Flicker Photobcket Dailymotion Google video Youku 56.com Break Ustream Xhamster Wat Wrzuta Worldstarhiphop Web of Stories Washington Post Vk Vidme Video Mega Videa Viddler Vee HD Twitter Facebook USA Discovery
Loading...